nahled

Vánoční volejbalový turnaj

Blížící se Vánoce neznamenají jen obdarovávání a vánoční stromky. Na Gymnáziu, Ostrava-Hrabůvka, se totiž již po dvacáté sejde skvělá parta studentů a studentek, aby se společně utkali v oblíbeném Vánočním volejbalovém turnaji septim, oktáv, 3. a 4. ročníku, s organizačním zajištěním PitPadu.

Zahájení turnaje je naplánováno na 21. prosince 2023 v 7:15 a celý program bude probíhat do 14:15. Zlatým hřebem by měl být souboj vítězů s učitelským týmem. Samozřejmě všechny zápasy budou živě přenášeny do atria, takže místa bude pro všechny dost.

Pro všechny hladové účastníky a fanoušky bude k dispozici bufet, který zajistí PitPad. Bufet bude nabízet osvěžující nápoje a sladké i slané občerstvení, aby bylo energie na hřišti i v hledišti ještě více, takže si nezapomeňte peníze a určitě si vezměte i své vlastní kelímky, talířky a příbory. Se svým nádobím totiž dostanete na všechno, co si koupíte, slevu.

Všechny účastníky turnaje čeká nejen sportovní vyžití, ale i společenské setkání, kde se bude soutěžit s příjemným nasazením, ale hlavně pro radost. Někteří ale určitě víc než radost ocení hodnotné ceny, na které se můžete těšit také.

A pro účastníky ještě přikládáme pravidla:
  • Družstva musí být vhodně pojmenována.
  • Týmy jsou rozděleny losem do dvou skupin (skupina A+ skupina B).
  • V základní skupině se hraje systémem na dva vítězné sety do 21 bodů nebo 13 minut hracího času (po 12 minutách se hlásí minuta do konce), set nemusí být vyhrán o dva body. Za stavu 1:1 se hraje třetí rozhodující set do 15 bodů nebo 6 minut.
  • Družstva, která hrají následující zápas, se před zápasem mohou rozcvičit v malé tělocvičně.
  • Na začátku zápasu jsou vyhrazeny 2 minuty na zkoušku podání (organizátoři si vymáhají právo na zrušení nebo úpravu tohoto pravidla dle aktuální situace).
  • Pořadí ve skupinách rozhoduje počet bodů (za zápas vyhraný 2:0 - 3 body, za vyhraný 2:1-2 body, za prohraný 1:2 - 1 bod, za prohraný 0:2 - 0 bodů), při rovnosti bodů rozhoduje lepší skóre.
  • Vítězové základních skupin postupují do semifinále (2A-1B, 1A-2B).
  • Vítězové semifinále postupují do finále, poražení hrají o 3. místo. V semifinále, finále i zápase o 3. místo se hraje stále stejným systémem.
  • Nenastoupí-li tým k zápasu do 5 minut od zahájení utkání, prohrává kontumačně (0:2).
  • Utkání řídí 1 hlavní rozhodčí a 1 čárový rozhodčí. Rozhodčí má vždy pravdu, slovo hlavního rozhodčího má vyšší váhu než slovo rozhodčího čárového.
  • S rozhodčím má právo komunikovat pouze kapitán družstva.
  • Vítězný tým má povinnost vrátit putovní pohár maximálně do dalšího ročníku Vánočního turnaje. Pokud toto nesplní, musí opatřit nový pohár.
  • Hra se bude řídit volejbalovými pravidly s těmito úpravami:
    • výška sítě je stanovena na 235 cm,
    • hra nohou není povolena,
    • jakýkoliv přešlap pod sítí je považován za chybu,
    • dotek míče stropu je považován za chybu,
    • střídání probíhá tak, že hráč, který má jít na podání, jde střídat a místo něj jde na podání hráč ze střídačky – vždy musí být zachován minimální počet dvou dívek nebo dvou chlapců na hřišti,
    • při domluvě kapitánů mohou dívky podávat o čáru blíže k síti.