Karty ISIC

Naše škola vydává svým studentům mezinárodní studentský průkaz ISIC. Tento průkaz je především identifikačním dokladem, který potvrzuje studium na naší škole, ale rovněž je mezinárodně uznávaným dokladem studenta, akceptovaným ve 124 zemích světa (včetně všech členských zemí EU), a také kartou využitelnou pro zhruba 2 600 různých slev a výhod v ČR. ISIC je také neocenitelnou pomůckou při cestování – v zahraničí je ISIC uznáván na více než čtyřiceti tisících místech.

Byla spuštěna mobilní aplikace ALIVE APP pro držitele průkazů ISIC, ISIC Školák, ITIC a ALIVE. Uživatelé si mohou v aplikaci zobrazit digitální průkaz, všechny slevy, soutěže a svá cestovní pojištění. Digitální verze průkazu je platná jak v dopravě, tak u poskytovatelů slev. Studenti, učitelé i zaměstnanci školy tak mohou mít svůj průkaz a všechny jeho výhody vždy po ruce.

Co přináší ISIC vydaný přes naši školu? Je oficiálním průkazem studenta naší školy, mnohými institucemi je uznáván jako plnohodnotné potvrzení o studiu. Školní ISIC funguje jako čipová karta do jídelny a ke kopírce, nemusíte tedy již pořizovat speciální čip. ISIC není nutné si každý rok pořizovat znovu – vydaná karta zůstává držiteli po celou dobu studia; licence ISIC je však platná pouze od září do konce následujícího kalendářního roku (16 měsíců), po roce se následně student může rozhodnout, zda si zakoupí revalidační známku ISIC, kterou získá pouze ve škole. Pokud si však licenci nezakoupíte po dobu 3 let, pozdější prodloužení není možné (viz informační povinnost níže), v případě zájmu si pak musíte požádat o kartu novou.

Pořízení nové karty stojí 350 Kč, cena za revalidační známku prodlužující platnost karty v dalších letech činí 250 Kč. V případě ztráty či zničení si můžete objednat duplikát za 100 Kč.

Jak si ISIC objednat?

Karty ISIC i revalidační známky prodlužující platnost objednávejte prostřednictvím Informačního systému školy.

Nové karty můžete objednávat vždy v průběhu 14 dní před odesláním objednávky (termíny najdete na konci článku). Nezapomeňte kromě platby dodat i fotografii a souhlas (https://is.ghrabuvka.cz/isic/consent)

Revalidační známku lze objednat kdykoliv - jakmile se platba objeví v Informačním systému, zastavte se, známku vám vydám.

Při ztrátě průkazu se na mě s žádostí o vydání duplikátu obraťte kdykoliv v kabinetě 208.

Termíny odeslání objednávek nových karet:

  • 1. 2. (s platností do konce roku)
  • 2. 5. (s platností do konce roku)
  • 1. 7. (s platností do konce následujícího roku, k vyzvednutí na konci srpna)
  • 1. 10. (s platností do konce následujícího roku)
  • 1. 12. (s platností do konce následujícího roku)

V případě jakýchkoliv dotazů se na mě obraťte e-mailem na adrese: matuska@ghrabuvka.cz.

Informační povinnostInformační povinnost
Použijte prosím moderní prohlížeč (např. Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Microsoft Edge).