nahled

Okresní finále Poháru rozhlasu v lehké atletice

Dne 18. 5. jsme se vydaly (samé dívky) s paní profesorkou Kroupovou na okresní finále Poháru rozhlasu v lehké atletice. Ráno okolo 7:10 jsme měly sraz na tramvajové zastávce Josefa Kotase. Jely jsme tramvají do Poruby až ke škole, kde probíhal závod. Všechny nás uvítali u nástupu a oznámili nám, že pozvali jednoho amerického běžce, jenž poběží i na Zlaté tretře, a to Arthura Delaneye. Všichni z toho byli nadšení, ale i přes to se maximálně soustředili na závod. My jsme se v klidu rozcvičily a poté začala první disciplína. U skoku do dálky nás zastupovaly Zuzana Šenková, 3A8, Anna Bártková, 2A8, a Kateřina Žebráčková, 1A8. Poté následoval běh na 60 m, kde za nás běžely Kateřina Ostřížková, 1B8, Anna Bártková, 2A8, a Eliška Jankulárová, 2B8. V hodu kriketovým míčkem nás reprezentovaly Silvie Papavasilevská, 1A8, Anna Tvrdíková, 1B8, a Barbora Hudečková, 2A8. Skok do výšky absolvovaly Eva Švančarová, 3B8, Barbora Vašíčková, 2B8, a Tereza Jachanová, 3A8. Jako poslední byl běh na 600 m, ve kterém běžely opět Zuzana Šenková, 3A8, Silvie Papavasilevská, 1A8, a Eliška Jankulárová, 2B8. Celkově jsme se závodem spokojené. A už dříve zmiňovaný běžec si zaběhl (zaklusal) s chlapci z jiné školy a také všem rozdal podpisy, udělal si s námi "selfie" a celkově nám udělal radost svou návštěvou. Když už skončily všechny disciplíny, tak jsme se šly převléct a počkaly na vyhlašování výsledků. Byly jsme celkem netrpělivé, protože konkurence byla obrovská. A pak přišla ta chvíle... "3. místo vyhrálo Gymnázium Františka Hajdy!" Když zazněla tato slova, začaly jsme jásat a je samozřejmé, že jsme dostaly obrovskou pochvalu od naší paní profesorky. Získaly jsme diplom a krásný pohár. Den se celkově povedl a myslím, že můžu říct za všechny, jsme na sebe pyšné. Vzaly jsme si ceny a hezky s úsměvem odešly domů. Děkujeme paní profesorce Kroupové za krásný den, který jsme měly vlastně díky ní.