nahled

Obvodní a okresní kolo ve volejbale chlapců

V pondělí 9. 10. se studenti naší školy zúčastnili volejbalového turnaje, v němž se utkali s týmy ostatních ostravských gymnázií. Ve vyrovnaných zápasech se jim podařilo obsadit 2. místo, a tím si zajistili postup do okresního kola, které se konalo 24. 10. Jak se v něm našemu týmu vedlo?

V prvním zápase jsme se utkali s favoritem turnaje SPŠEI Ostrava. Ačkoliv se našim chlapcům celkem dařilo držet se soupeřem krok, větší sehranost pravidelně trénujícího družstva se projevila v závěrech obou setů a zápas jsme prohráli. Byla to však naše jediná porážka na turnaji.

Další zápas jsme odehráli proti družstvu z Gymnázia Olgy Havlové. V třísetové bitvě byli naši volejbalisté soustředěnější, a díky tomu zvítězili.

Do utkání se Střední školou teleinformatiky Ostrava jsme nastupovali s respektem, protože na rozdíl od našeho amatérského družstva bylo v jejich týmu větší množství aktivních volejbalistů. První set tak skončil naší porážkou. Pak však z našich chlapců spadla veškerá nervozita a ve druhém setu si od začátku udržovali mírný náskok a vyhráli ho. Do třetího setu náš tým nastupoval s velkou psychickou výhodou a soupeře jednoznačně přehrál. Nakonec tedy naši volejbalisté i v okresním kole obsadili skvělé 2. místo, k čemuž jim gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Tým hrál ve složení: Lukáš Do, 6A8, Jakub Hula, 6B8, Daniel Honyš, 7B8, Michal Vaštyl, 7B8, Jan Harhaj, 8B8, Daniel Střelka, 8B8, Martin Mocek, 5B8, Jakub Slíva, 5B8, Tomáš Sobek, 5B8.