nahled

Celostátní finále přeboru škol v orientačním běhu

Naši běžci si nejdříve v květnu vybojovali postup z okresního kola, které se běželo v Ostravě, do krajského kola v Třinci. Zde soutěžily jen týmy kategorie HS a DS. Ve sprintu zaběhli skvělé časy, a postoupili tak do celostátního finále.

Do Brna jsme odjeli už v úterý odpoledne a stihli ještě trénovat s mapou. Přespali jsme s další stovkou účastníků v místní tělocvičně a dopoledne následujícího dne jsme nastoupili do závodu. Trať pro orientační sprint byla pro hochy dlouhá 2 340 m a pro dívky 2040 m, a to v náročném terénu. Konkurence byla veliká, z celé republiky, a náš tým ve složení: Kristýna Čudková, Hana Vojkůvková, Barbora Pechlátová, František Herman a Tadeáš Bimka do toho dal vše. Nezvítězili jsme, ale závod zvládli, užili jsme si ho a Kristýna Čudková obsadila velmi hezké 16. místo v konkurenci 73 závodnic.