Ve čtvrtek 19. ledna 2023 proběhlo na ZŠ Mitušova 16 v Ostravě okresní kolo 52. ročníku Dějepisné olympiády s tematickým zaměřením: „Rozdělený svět a Československo v něm – 1945-1992“. Soutěže se ve dvou kategoriích zúčastnilo 60 žáků a studentů z 37 základních a středních škol.
V kategorie I. naše gymnázium příkladně reprezentoval Lukáš Karlík z 3A8, který dosáhl 72 bodů a obsadil se ztrátou 1 bodu na vítěze 2. příčku celého kola.
Ve II. kategorii dosáhl výborného výsledku Richard Guth z 4A4, který skončil celkově 7. z 27 účastníků se ztrátou pouhých 2 bodů na bronzový stupínek.
Vítězové okresního kola postupují automaticky do kola krajského. O případných dalších postupujících rozhodne organizátor, přesto můžeme předpokládat postup Lukáše Karlíka a doufat i v postup Richarda Gutha, po sečtení bodů v rámci kraje. Našim reprezentantům děkujeme a držíme palce i v budoucnu!
Všechny výsledky jsou vyvěšeny na dveřích kabinetu 135, popř. na webu: https://www.zsmitusova16.cz/aktuality/dejepisna-olympiada-okresni-kolo-2023.html